Cesta k uzdravení je v každém z nás, můžeme po ní kráčet společně..

Mgr. Jaroslava Kodýtková

Liberec
721 979 708
kodytkovaj@seznam.cz

                                                  

Hodnocení paní učitelky:

Paní Kodýtková působila na naší škole ( ZŠ a ZuŠ Jabloňová v Liberci ) jako dětská psycholožka 4 roky, pomohla mnoha dětem s odstraňováním jejich problémů. Mám s prací paní Kodýtkové výborné zkušenosti, neboť dětem z mé třídy velmi pomohla, zvedla potřebným jejich sebevědomí, změnila jejich negativní pohled na sebe sama, dokázala problémové žáky umravnit, změnila náhled na jejich životní hodnoty.
Je veliká škoda, že se snížením státních dotací na školy bylo vedení školy nuceno k ukončení spolupráce s paní Kodýtkovou, neboť věřím, že by pomohla ještě dalším dětem MA

Dobry den, pisu po nejakem case od doby co jsme se videli a chci jen jeste jednou moc podekovat jste uzasna bytost :)
Ma cesta od te doby jede dal a nabira na obratkach....vse je pozitivni a cesta je konecne spravna.
Do noveho roku preji opozdene jen to nejlepsi, hodne stesti a lasky.. Mejte se krasne  Jakub

Paní Kodýtková,  chtěl bych vám s pokorou  láskou poděkovat... jste otevírač lidských duší... na vždy ve mně bude ten moment,  kdy jste mě vrátila k sobě samému... Děkuji JS


Psychologické  poradenství 

Dětem:

Na základě dlouhodobých zkušeností vím, jak důležité je řešit problémy dětí a oceňuji všechny rodiče, kteří se rozhodli podílet se na účinném řešení pro všechny.

Nabízím psychologickou práci s dětmi jednotlivě  (individuální psychoterapie, podpora a iniciace zdravého sebevědomí a sebehodnocení, řešení konfliktů se spolužáky či učiteli,  prevence studijního neúspěchu, podpora v náročných životních situacích – rozchod rodičů atd.) 

Je důležité vědět, že pro účinnou pomoc dítěti bývá nutné do procesu terapie začlenit také minimálně jednoho z rodičů, neboť spravovat dítě bez toho, aby se spravila celková situace v rodině, by nebylo účinné. Je potřeba počítat tedy spíše se dvěmi sezeními.

K čištění a léčení potíží malých dětí může být použita Kineziologie One Brain v zastoupení rodičů. Zhruba do 10 let jsou propojení mezi rodiči a dětmi natolik silná, že stačí, když na problému dítěte pracujeme s jedním z rodičů, a výsledek se na dítěti přesto projeví.Jako rodič získáte v rámci terapie přístup k citovému vnímání světa, lidí a situací svého dítěte, ale zůstane vám i dospělý rozum na to, abyste byli schopni o prožitku mluvit a čistit jej. Kromě výsledku v reálném zlepšení potíží dítěte vám tak zůstane i bonus zkušenosti, jak vaše dítě citově vnímá a prožívá svůj svět, což vede k daleko hlubšímu  vzájemnému porozumění. 

Rodiče často oceňují, že se můžeme na teapeutickou práci daleko více a déle soustředit, než by to bylo v přítomnosti malého dítěte možné. Kineziologické sezení s rodičem  bývá dostatečné k trvalému řešení problému dítěte.  S dětmi do 10 let je to nejúčinnější způsob,jak jim pomoci. I zde se ovšem k práci na dítěti dostaneme až po zpracování stresu rodiče a v rodinné situaci,  málokdy to jde stihnout oboje na jednom sezení. Nejčastěji jsou potřeba dvě - jedno na podporu rodiče a jedno na podporu dítěte.

Terapeutická sezení s dětmi  probíhají individuálně, v bezpečném prostředí a v dostatečném časovém rozsahu ( 3 hodiny), aby bylo možné problém zpracovat komplexně, ve všech souvislostech, součástí sezení je konzultace s rodičem.

Cena sezení je 3600 Kč

 

Dospělým:

Psychologické poradenství a terapie pro dospělé je prakticky vždy propojeno s využitím Kineziologie, která nám umožní daleko větší hloubku a efektivitu společné práce, viz rubrika Kineziologie
 

Terapeutická sezení s dospělými také 3 hodiny, cena stejná.

                                                                  
Děkuji za dceru. Po návštěvu u Vás byla jako vyměněná. R.K

Vážená paní Kodýtková, v prosinci 2019 jsem vyhledala Vaši pomoc z důvodu synova přetrvávajícího ranního pláče (školka, později škola).Hůř snášel odloučení, nevěřil si, byl uzlíček nervů, hlavně strachu a nejistoty.

Po sezení u Vás jsem nabyla hodně nových zkušeností. Spoustu věcí jste přesně pojmenovala, vysvětlila. Hodně kostlivců jsme spolu rozklíčovaly a napravily.
Druhý den mi syn před školou řekl "čau" a s úsměvem na tváři šel dovnitř!!!! Další dny totéž.
Pár nejistých chvilek bylo při návratu do školy po Vánocích a při nástupu do 2.třídy po velkých prázdninách, do toho lockdowny apod. Ale Toníček je určitě sebevědomější, jistější a v kolektivu velmi oblíbený kamarád.
I když má pořád svoje strachy (ze tmy, samoty, bouřky, vichru apod.), tak ho bereme takového jaký je a zvykli jsme si to vůbec neřešit.
Přistupujeme k němu trošičku jinak a i on to z nás asi vycítil a je v lepší pohodě.
Je to velmi svědomitý školáček (někdy až moc :-)) a ze svého nesnadného výchozího bodu ušel veliký kus cesty. Někdy s naší pomocí, někdy sám.
Tímto Vám chci velmi poděkovat a myslím, že ten, kdo věří (v úspěch) dojde do šťastného cíle.
maminka +Toníček březen 2021

"Velmi děkuji za léčení mé dcery a pomoc při potížích ve škole. Spolupráce s paní Jaruškou byla velmi příjemná. Ráda jsem přijala nabídku léčení dcery v mém zastoupení, což se projevilo jako dobrá volba. Současně s léčením mého dítěte se spustilo i moje čištění - nezbývá tedy než poděkovat a vřele doporučit.  Š. H."

 
"Ještě jednou děkuji za sezení, synovi s Vámi bylo příjemně a přesně jste vystihla, co ho trápí.Chtěla jsem ho připravit na tlak otce, který bude jistě ještě větší a hlavně ho zbavit toho pocitu, že by se měl zavděčit. Už ví, že kdyby si potřeboval promluvit, zajdeme zase za Vámi "  I.R.
 
"Paní Kodýtková, po sezení u Vás se opravdu přihodilo spousta věcí: poprvé v životě jsem se pohádala s manželem, přihlásila jsem se na kurz španělštiny, začínám chodit na zumbu a minulou neděli jsem místo obskakování 20 hostů na mé narozeninové oslavě dostala strašnou střevní chřipku a naopak manžel musel obskakovat mě, ale co je nejlepší - syn už bez problémů spí ve svém pokoji a přestal řešit, že by měl jet se školou na noc někam pryč! Děkuji a těším se na setkání při Požehnání" K.R.
 
"Dobrý den, paní Kodýtková, byl jsem u Vás na terapii před cca měsícem s problémy s malou dcerou. Nevím co se stalo, ale náš vztah je úplně jiný, našli jsme k sobě cestu. Vše je samozřejmě trochu složitější, jako celý život, ale jsem šťastný, že se mi společně s Vámi podařilo prolomit ledy, rodinná atmosféra je daleko pohodovější. Myslím, že je to pro nás všechny ten nejhezčí dárek, co jsme mohli k Vánocům dostat. Ještě jednou velké díky a jsem s úctou !"  M.B
 
Díky ještě jednou! Syn začal po sezení hodně vyprávět, rozmluvil se více než dřív. Začal znatelně lépe a rychleji číst, aniž bychom nějak přitvrdili a drilovali, je schopen vyřídit si věci s neznámými lidmi - zapomněl si v autobuse kartu, tak došel na informace a požádal o ni, vybral si sám kroužek a šel do neznámé skupiny dětí k novému lektorovi bez jakýchkoli náznaků mami já chci, abys tam byla se mnou. Jsou to takové jemné věci, ale na pozadí je zřejmá vyšší víra v sebe, na které jsme pracovali. Jste poklad! VJ
 
Milá paní Kodýtková, ještě jednou Vám chci moc poděkovat za vše, co jste pro mě udělala.Chtěla jsem Vám říct, že jsem vůči synovi tvrdá jako skála a už mu neustupuji. Strašně moc děkuji a přeji Vám krásný den B.E.
 
Dobrý večer paní Kodýtková, chtěla bych Vám  moc poděkovat za včerejší sezení - bylo to pro mne  náročné, nikdy jsem nebyla po sezení s Vámi tak "hotová" - odpoledne jsem spala a včerejší zbytek dne jsem si nechala opravdu jenom a jenom sama pro sebe a připadala jsem si, že jsem složila pořádnou hromadu uhlí. Dnes je mi lépe a hlavně lehčeji, tak snad se vše "usadí".
Zásah byl pro mne velice hluboký a já jsem obdivovala Vaši schopnost poznat tu pravou podstatu problému - mnohdy jste mi mluvila přímo ze srdce, zřejmě i proto jsem se mohla dostatečně uvolnit a všechno "pustit". A na závěr plus body dnešního dne: odmítla jsem dceři hlídání a šla s kamarádkama cvičit - teď jsem se vrátila, dala jsem to!!
Ještě jednou velký dík a smeknutí klobouku před Vašimi dovednostmi - jste člověk opravdu na svém místě!  P.N.
 
Dobrý den, tak jsem si říkala, že bych taky jednou mohla napsat jen tak, když zrovna nepotřebuji žádnou pomoc - protože jste mi za posledních pár let pomohla opravdu hodně. Takže tak činím - píšu jen tak, abych poděkovala za pomoc, která přišla vždycky přesně, když jsem ji potřebovala. Člověk nepotřebuje všemu na světě rozumět, ale to, co a jak děláte, funguje ( alespoň na mě určitě ) skvěle a proto velké díky. Zklidnění myšlení - je rozhodně pro mě - tisíckrát lepší přístup, než klasické klasické postupy většiny psychologů pitvajících do nekonečna minulost. Takže MOC DÍKY za všechno, hezký zbytek roku a hlavně hodně zdraví, štěstí a příjemných klientů. Radka